SİLİKON KAUÇUKLARIN ÖZELLİKLERİ

E-posta Yazdır PDF

Ozon ve korona etkilerine dayanıklılık
Diğer izolasyon malzemeleri, ozona dayanıklı olmakla birlikte, korona   etkileri sonucunda özelliklerini kaybederler. Silikon izolasyon ise her ikisine de dayanıklıdır. Silikon'u bir diğer özelliği de düşük basınçlı ortamlardan etkilenmez oluşudur. Bu nedenle uçak sanayiinde güvenle kullanılmaktadır. 

 

Isısal özellikler
Silikon, standartlarla belirlendiği gibi, normal olarak, -60°C ile + 180°C gibi geniş bir çalışma alanına sahiptir. Bu sıcaklıklar arasında, fiziksel özelliklerinden hiç kaybetmeksizin, tam tesbiti yapılamayan bir dayanım süresi vardır. Çalıştığı ortamda teknik bir hata oluştuğunda kısa süreler için, 499°C  ve daha yüksek ısılara da direnç gösterir. Klasik silikon dahi bugün bazı uygulamalarda ihtiyaçlara cevap verememektedir. Her sanayi dalında olduğu gibi, silikon teknolojisi de, yeni ihtiyaçlara cevap verebilmek için kendisini geliştirmektedir. Firmamız, konusunda en gelişmiş teknolojileri, ülkemizde dünya ile aynı zamanda uygulayabilmektedir. Bugün, THT silikon ile 315 ısıya direnç gösterebilen kablo ve profil üretimleri yapabilmekteyiz. Ayrıca özelliklerini kablolar bölümünde detaylı olarak açıkladığımız çok özel bir kablo üretimimizi de devreye almış olmanın haklı gururunu yaşamaktayız. 

İklim koşullarına dayanıklılık

Silikon Kauçuk, Ultraviyole ışınları ile, Oksijen, Azot ve diğer gazların etkilerine karşı çok dayanıklıdır. Aşırı ısılarda  dahi,  renk  kaybına  uğramaz ve  çatlamaz. Yağmur ve yüzeysel sulardan etkilenmez. Diğer  kauçuklar ise bu şarlar altında çok kolay yaşlanırlar. 

Radyasyona dayanıklılık
Silikon Kauçuk izolasyonunun Dielektrik özellikleri, radyasyon etkisiyle kayda değer bir bozulmaya uğramaz. Bu nedenle, X ışınları ve nükleer güç ile ilgili cihazlarda kullanılabilen ender izolasyon malzemelerinden biridir. 

Fizyolojik özellikleri
Silikon, inert bir malzemedir (kimyevi etkinliği olmayan). İnsan ve çevre sağlığı üzerinde olumsuz etkisi yoktur. Tam Vulkanize edilmiş (pişirilmiş) Silikon üzerinde mantar ürenmesine olanak vermez. Bu nedenle gıda sanayiinde, tıpta, eczacılıkta ve kozmetik sanayiinde başarıyla kullanılabilmektedir. Kan verme hortumları, oksijen maskeleri, bebek emzikleri, ecza ambalaj tıpaları gibi risk kabul etmeyen bir çok ürün silikondan üretilmektedir. 

Kimyasal dayanımı
Silikon, bir çok kimyevi madde ile birlikte yağ ve sıvılara karşı dayanıklıdır. Bu dayanıklılık diğer elastomerlerin kullanımını elverişsiz kılan yüksek ısılarda da geçerli olmaktadır. 

Kimyasal etkinsizlik
Silikon, diğer maddelerin özelliklerinin bozulmasına, paslanmasına veya kimyasal yönden etkilenmesine kesinlikle yol açmaz. 

Ağırlığının az olması
Silikon, özgül ağırlığı düşük bir madde olduğundan, izolasyonu bu malzeme ile yapılan kablolar doğallıkla daha hafif olurlar. Bu özellik, toplam tesisat ağırlığını düşük tuttuğundan pemi ve uçak sanayiinde avantaj yapmaktadır.

  

 

LANGUAGE

ANA MENÜ

YENİ KABLOLAR

SİCA SİLİKON KABLO
SİCABO SİLİKON KABLO
SİCABO SİLİKON KABLO

ZİYARETÇİLER

mod_vvisit_counterBugün55
mod_vvisit_counterDün72
mod_vvisit_counterBu Hafta127
mod_vvisit_counterBu Ay55
mod_vvisit_counterToplam92399
You are here: Home SİLİKON KABLO HAKKINDA SİLİKON KAUÇUKLARIN ÖZELLİKLERİ

KALİTEMİZ

KALİTEMİZ - birelkablo

EN ÇOK İNCELENEN KABLOLAR

İRTİBAT

SİLİKAKABLO SAN. VE DIŞ TİC. LTD. ŞTİ.
E-posta: info@silikakablo.com.tr Bu e-posta adresi spam botlarından korunmaktadır. Görmek için JavaScript açık bir şekilde girmelisiniz.
Telefon: 90 212 293 65 00 - 293 65 01 - 244 09 90
Faks: 90 212 292 24 43